o restauracji

Restauracja Dwór Ślebody to nie tylko smaczne jedzenie, jest to także perełka architektury góralskiej, zachowująca kanony miejscowego budownictwa i bogato zdobiona rzeźbionymi motywami. We wnętrzach nie otacza klienta chaos różnych przedmiotów użytku codziennego, choć to góralska karczma, jednocześnie jest elegancką restauracją. Dwór Ślebody ma być nie tylko z wyglądu symbolem wolności i szlachetności. Tu po gospodarsku dba się o „obejście” i gościa.

OBECNOŚĆ W MENU PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I REGIONALNYCH

Menu restauracji to nawiązanie do tradycyjnej kuchni Podhala z jego bogactwem smaku a zarazem prostotą. Przepisy znalezione w podaniach z XVIII i XIX wieku oparte są na tym, co można było wychowywać i uprawiać na tej trudnej, wymagającej ziemi, często wzbogacone są daniami lasów górskich. Hale bogate w zioła były źródłem przypraw nadających charakterystyczny aromat potraw, dziś wracamy do tych tradycji przypominając zapomniane już smaki. W naszej kuchni, używamy jagnięciny i baraniny z wyhodowanych na tatrzańskich halach zwierząt, pstrągów hodowanych w górskich wodach oraz owoców leśnych i ziół tatrzańskich.

Dla smakoszy drobiu przygotowaliśmy potrawy z gęsiny, kaczki i indyka w ciekawych połączeniach. W menu znajdą Państwo marynowaną w ziołach i owocach wieprzowinę, wołowinę oraz cielęcinę.

Do naszej restauracji serdecznie zapraszamy Klientów indywidualnych jak również grupy zorganizowane dla których przygotowaliśmy możliwość skorzystania ze specjalnego menu oraz dodatkowych atrakcji.

W restauracji istnieje możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych typu:

  • wesela
  • chrzciny
  • komunie
  • bankiety
  • zabawy przy muzyce na żywo
  • posiadów przy muzyce góralskiej
  • góralskich śpasów

Restauracja "Dwór Ślebody" zlokalizowana jest przy głównej ulicy Skibówki, w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, niedaleko centrum Zakopanego (ul. Krupówki).

Restauracja czynna od 11:00 do 23:00 (Kuchnia wydaje posiłki do godziny 22:00)

A czym jest "Śleboda" tak ks. prof. Józef Tischner pisał:

"Śleboda, moi drodzy, to jest coś takiego, co czuje gospodarz w swoim gospodarstwie. To jest coś różnego od swawoli. Swawola niszczy, swawola depcze... Śleboda jest mądra. Śleboda umie po gospodarsku zadbać, po gospodarsku umie tę ziemię uprawiać. Las chroni, żeby był lasem. A z człowieka ta śleboda potrafi wydobyć to, co w człowieku najlepsze... "